- Fra : Ezekiel Ledgerwood
Bliv en del af Danmarks fedeste online Harry Potter univers og mød en masse søde og rare mennesker med samme interresse som dig selv. Vi byder dig velkommen med åbne arme!
Opret profil herThis or That: Basilisk eller Acromantula - Hvad ville være værst at møde?
Harry Potter og Hemmelighedernes Kammer: Sammenligning mellem bog og film
Gæsteblog: Elevrådsinterview - Aurelia Ashford
This or That: Tryllestavsmager vs. Kostemager - Hvilket job lyder sjovest?
Gæsteblog: Elevrådsinterview - Tiffany Henderson
Johanna Day Virkelig spændende!
Cressida Ashbourne Er virkelig fan af de her blogindlæg! Måske skulle jeg faktisk få læst bøgerne igen.. Og enig med dødsdagsfesten! Men nøjjj det lyder også som et vildt projekt rent økonomisk at skulle lave så mange spøgelser xd
Lessa Cooper Det er virkelig, virkelig et godt indlæg Ez! Jeg ville personligt også have elsket Dødsdagsfesten, den lød så frygtelig i bogen, så det kunne have været sjovt at se den i filmen xD
Flier Wellson Meget spændende indlæg! Jeg kan rigtig godt lide disse typer :D
Ezekiel Ledgerwood Theo: Ja, det er en virkelig voldsom reaktion, jeg synes heller ikke, det er særlig realistisk xD
Carlson: Enig!! Jeg ville have elsket at se, hvordan det ville have set ud!
Carlson Bronner Rigtig godt opslag! Dødsdagsfesten er en af de ting, jeg altid har savnet i filmen, den ville have været så fedt at se!
Theo Cooper Jeg synes det er så urealistisk at Lucius i filmen er ved at slå Harry i ihjel. Det er måske en af de ændringerne i HK jeg er allermest ked af!
Draven Wainwright Der er sandelig nogle ændringer, men det har gjort filmene så ikoniske som de er! Men jeg glæder mig til at se om serien gør bøgerne mere gestus! Smuk opslag Zeke <3